متخصصان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد موثرند را توصیه کردند.این متخصصان خوراک و مواد غذایی که در ادامه معرفی میشوند را در کاهش کلسترول مفید میدانند:

 
متخصصان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد موثرند را توصیه کردند.این متخصصان خوراک و مواد غذایی که در ادامه معرفی میشوند را در کاهش کلسترول مفید میدانند:

جو، خوراکی با فیبر بالا

خوردن یک کاسه بلغور جو میتواند یک روش در کاهش سطح برخی لیپوپروتئینها که به عنوان کلسترول بد شناخته میشوند باشد که به صورت فیبر محلول است. این فیبر محلول به کاهش جذب کلسترول در خون کمک میکند. مصرف منظم حدود پنج گرم از این فیبر محلول، بسیار مفید است. جو در تهیه نان، کلوچه و انواع مختلفی از مواد غذایی به کار می رود.

روغن زیتون

روغن زیتون حاوی عوامل کاهنده کلسترول و آنتی اکسیدانهاست که به کاهش کلسترول بد کمک میکند و این در حالی است که بر روی کلسترول خوب بی تاثیر است. سعی کنید در رژیم غذایی روزانه خود، 23 گرم روغن زیتون را جایگزین سایر روغنها نمایید.

چای سبز

نوشیدن یک فنجان چای سبز میتواند به میزان قابل توجهی در کاهش کلسترول بد موثر باشد. چای سبز همچنین مانع از لخته شدن خون میشود و در محافظت از قلب و پیشگیری از سکته مغزی و بیماریهای قلبی عروقی موثر است.

مغزها

به گفته متخصصان تغذیه، مغزها مهار کننده جذب کلسترول در خون هستند و در نتیجه باعث کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی میشوند. مغزها حاوی مقدار کافی از پروتئین، فیبر، ویتامینها و چربیهای غیراشباع هستند و میتوانند کاهنده کلسترول باشند.

سویا

سویا به خودی خود یک غذای ارزان و از نظر تغذیه کامل است و به کاهش کلسترول کمک میکند. سویا یک[Only registered and activated users can see links. ] غنی از ویتامینها، کلسیم، فسفر و آهن است و همچنین جایگزین مناسبی برای چربیهای حیوانی محسوب میشود
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه