کاهش وزن؛راهکارکنترل بیماری های قلبی در دیابتی‌ها. دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: یک مطالعه جدید نشان می دهد کاهش وزن سبب بهبود سطح قندخون، کلسترول، تری گلیسرید و فشارخون در بیماران مبتلا به دیابت می شود و از این طریق در سلامت سیستم قلب و عروق موثر است. مشکلات قلبی یکی از شایعترین عوارض دیابت است. مطالعات جدید با بررسی بیش از هزار و 400 بیمار چاق و دارای اضافه وزن مبتلا به دیابت نوع 2 نشان می دهد کاهش قابل توجه وزن (هشت تا 20 درصد از وزن) همراه با رژیم مناسب و ورزش حتی اگر پس از مدتی مجددا وزن ...

کاهش وزن؛راهکارکنترل بیماری های قلبی در دیابتی‌ها

دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: یک مطالعه جدید نشان می دهد کاهش وزن سبب بهبود سطح قندخون، کلسترول، تری گلیسرید و فشارخون در بیماران مبتلا به دیابت می شود و از این طریق در سلامت سیستم قلب و عروق موثر است.

مشکلات قلبی یکی از شایعترین عوارض دیابت است. مطالعات جدید با بررسی بیش از هزار و 400 بیمار چاق و دارای اضافه وزن مبتلا به دیابت نوع 2 نشان می دهد کاهش قابل توجه وزن (هشت تا 20 درصد از وزن) همراه با رژیم مناسب و ورزش حتی اگر پس از مدتی مجددا وزن افزایش یافته و به حالت اولیه باز گردد، در سلامت سیستم قلب و عروق موثر است.
کاهش وزن اصول خاصی دارد و باید متناسب با شرایط بیمار باشد همچنین حفظ وزن کاهش یافته از اهمیت بالایی برخوردار است.
محققان بر این باورند که کاهش وزن سبب کاهش بافت چربی می شود و حساسیت نسبت به انسولین را افزایش می دهد؛ دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین به وجود می ‏آید. انسولین ماده ‏ای است که توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن است.
بنیاد بین المللی دیابت پیش بینی می کند تا سال 2040 میلادی، از هر 10 فرد بالغ، یک نفر به دیابت مبتلا خواهد بود و تعداد مبتلایان از 415 میلیون نفر در سال 2015 به 642 میلیون نفر می رسد؛ همچنین هزینه مراقبت های بهداشتی 673 میلیارد دلاری در سال 2015، به 802 میلیارد دلار خواهد رسید.

5454

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه