دانش > پزشکی - همشهری آنلاین نوشت: مقامات المپیک و گردشگری برزیل در واکنش به گسترش وحشت از ویروس زیکا و هشدار وزارت بهداشت برزیل به زنان باردار برای مشورت با پزشکان پیش از سفر به این کشور، در تلاش هستند خطرات این ویروس را کم‌اهمیت جلوه دهند.

وحشت از ویروس جنجالی در برزیل با نزدیک شدن به المپیک/افزایش تولد کودکان ناقص‌الخلقه به خاطر زیکا - تصویر 1

وحشت از ویروس جنجالی در برزیل با نزدیک شدن به المپیک/افزایش تولد کودکان ناقص‌الخلقه به خاطر زیکا

دانش > پزشکی - همشهری آنلاین نوشت: مقامات المپیک و گردشگری برزیل در واکنش به گسترش وحشت از ویروس زیکا و هشدار وزارت بهداشت برزیل به زنان باردار برای مشورت با پزشکان پیش از سفر به این کشور، در تلاش هستند خطرات این ویروس را کم‌اهمیت جلوه دهند.

به گزارش رویترز این هشدار درباره ویروس زیکا است که علت افزایش شمار موارد نقایص هنگام تولد در نوزادان مادرانی است که به این ویروس آلوده شده‌اند، دو هفته پیش از جشن‌های کارناوال ملی این کشور که یکی از زمان‌های شاخص در تقویم گردشگري برزيل است.

اين در حالي است كه 200 روز بیشتر به مراسم افتتاح المپیک 2016،‌ نخستین المپیک در آمریکای جنوبی، که شهر ریودوژانیرو در برزیل میزبان است، باقی نمانده است.

پس از هشدار هفته پیش مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (سی‌دی‌سی) به زنان باردار درباره سفر نکردن به 14 کشور و قلمرو در منطقه کارائیب و آمریکای لاتین که ویروس زیکا در آن شیوع دارد، وزارت بهداشت برزیل نیز به زنان باردار توصیه کرد پیش از بازدید از این کشور با دکترشان مشورت کنند.مقامات بهداشتی در سائوپائولو، بزرگ‌ترین شهر برزیل، گفتند مواد لازم برای آزمایش‌هاي سریع‌تر را توزیع کرده‌اند تا به بیمارستان‌های عمومی کمک کنند که بیماران آلوده به دنگی، یک ویروس دیگر منتقل‌شونده به‌وسیله پشه که در سال‌های اخیر شیوع آن تشدید شده است، را شناسایی کنند.

وحشت از ویروس جنجالی در برزیل با نزدیک شدن به المپیک/افزایش تولد کودکان ناقص‌الخلقه به خاطر زیکا - تصویر 2

مقامات محلی علیرغم این هشدارهای فزاینده در آستانه المپیک و کارناوال می‌گویند اقدامات فعلی برای پیشگیری از ویروس زیکا و سایر ویروس‌های منتقل‌شونده به‌وسیله پشه براي به حداقل رساندن احتمال سرایت عفونت به گردشگران و اهالی محلی كافي هستند.

مسئولان شهری در سراسر برزیل در تلاش هستند تا به ساکنان درباره خطرات ناشی از آب‌های راكد حوضچه‌ها که پشه‌ها در آن تکثیر می‌کنند آموزش دهند و در برخی موارد محل‌های تکثیر پشه‌ها را سم‌پاشی کرده‌اند. این تلاش‌ها به‌خصوص در شمال شرق برزیل شدت داشته‌ که بیشترین عفونت‌ها و نقایص هنگام تولد مربوط به ویروس زیکا در آن متمرکز بوده است.

مقامات المپیک و گردشگری در شهر ریودوژانیرو در فاصله بیش از 1600 کیلومتری جنوب مناطق با بیشترین شیوع ویروس، می‌گویند آنان به هشدارهای دولت توجه دارند، اما هیچ نشانه‌ای از لغو سفر گردشگران یا اختلال در آمادگی برای بازی‌های المپیک را که در 5 اوت شروع می‌شود، نمی‌بینند.

۵۴۵۴

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه