هر ۶ نفر یک نفر قربانی دیابت می‌شود. دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: بنیاد بین المللی دیابت آماری ارائه کرده است که براساس آن این بیماری خاموش در هر شش ثانیه یک قربانی می گیرد و تعداد مرگ های ناشی از آن بیش از مجموع ایدز، سل و مالاریا است. دیابت بیماری خاموشی است که به تدریج فرد را مبتلا می سازد به گونه ای که افراد تا مدت ها از بیماری خود بی خبرند و زمانی متوجه می شوند که بیماری تا حدود زیادی پیشرفت کرده است. به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از رویترز، دیابت نوع 2 با شیوه زندگی ناسالم و کم تحرک مرت ...

هر ۶ نفر یک نفر قربانی دیابت می‌شود

دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: بنیاد بین المللی دیابت آماری ارائه کرده است که براساس آن این بیماری خاموش در هر شش ثانیه یک قربانی می گیرد و تعداد مرگ های ناشی از آن بیش از مجموع ایدز، سل و مالاریا است.

دیابت بیماری خاموشی است که به تدریج فرد را مبتلا می سازد به گونه ای که افراد تا مدت ها از بیمار�� خود بی خبرند و زمانی متوجه می شوند که بیماری تا حدود زیادی پیشرفت کرده است.
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از رویترز، دیابت نوع 2 با شیوه زندگی ناسالم و کم تحرک مرتبط است و با توجه به گسترش رژیم غذایی پرکالری غربی، دیابت به یک نگرانی عمومی در حوزه بهداشت بدل شده است.
دیابت نه تنها سلامت افراد و کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بلکه تاثیر قابل ملاحظه ای در اقتصاد دارد.
بنیاد بین المللی دیابت تخمین می زند که اکثر کشورها بین پنج تا 20 درصد از بودجه مراقبت های بهداشتی را صرف دیابت می کنند.
دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین بوجود می ‏آید. انسولین ماده ‏ای است که توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن است.
بنیاد بین المللی دیابت پیش بینی می کند که تا سال 2040 میلادی، از هر 10 فرد بالغ، یک تن به دیابت مبتلا خواهد بود و تعداد مبتلایان از 415 میلیون نفر در سال 2015 به 642 میلیون نفر می رسد؛ همچنین هزینه مراقبت های بهداشتی 673 میلیارد دلاری در سال 2015، به 802 میلیارد دلار خواهد رسید.
برخی از کارشناسان براین باورند که افزایش مالیات شکر شاید بتواند راهکاری برای کنترل دیابت باشد.

۵۴۵۴

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه