دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: محققان موفق به ارایه یک مدل کامپیوتری دقیق قلب شده اند که مراحل نارسایی قلبی را با جزییات نمایش می دهد.

قلب مجازی برای درمان بیماری های قلبی - تصویر 1

قلب مجازی برای درمان بیماری های قلبی

دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: محققان موفق به ارایه یک مدل کامپیوتری دقیق قلب شده اند که مراحل نارسایی قلبی را با جزییات نمایش می دهد.

نارسایی احتقانی قلب (CHF) یکی از شایع ترین دلایل مراجعه افراد بالای 60 سال به مراکز درمانی است. این عارضه به دلیل اختلال در پمپاژ خون توسط قلب رخ می دهد. نارسایی قلب به معنی توقف قلب نیست؛ بلکه وضعیتی است که قلب قادر به پمپاژ خون کافی به اعضای بدن نیست و خون و مایعات فرستاده شده، مجدد به ریه پس زده می شود. احساس خستگی، تنگی نفس، تجمع مایعات در پا از مهمترین علایم این عارض هستند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا برای درک هرچه بهتر عملکرد قلب و نارسایی قلب، یک مدل مجازی قلب شبیه سازی کرده اند که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار می گذارد و در درمان و آزمایش داروهای جدید موثر است. کوچکترین تغییر در سلول ها و بافت قلب در این مدل قابل مشاهده است.
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، نارسایی احتقانی قلب یکی از علل اصلی مرگ و میر است و سالانه حدود 5.7 میلیون نفر در آمریکا جان خود را بر اثر این عارضه از دست می دهند.
نتایج این تحقیقات در نشریه PLOS Computational Biology منتشر شده است.

5454

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه