فوتبالیست مورد علاقه‌تان خوب بازی نمی‌کند؟ شاید دندانش خراب است!. دانش > پزشکی - نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که خراب بودن دندان‌های برخی از فوتبالیست‌ها به حدی است که در کارآیی آنها در زمین بازی تاثیر منفی می‌گذارد. به گزارش دویچه وله،بر اساس این پژوهش که با ارزیابی بازیکنان حرفه‌ای در لیگ‌های لیگ‌های دسته اول، دوم و سوم انگلیس صورت گرفته رابطه دندان‌های خراب و کارآیی بازیکنان در زمین فوتبال مشخص شده است. در نتایج این تحقیق که نشریه British Journal of Sports Medicine آن را منتشر کرده آمده است ...

فوتبالیست مورد علاقه‌تان خوب بازی نمی‌کند؟ شاید دندانش خراب است!

دانش > پزشکی - نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که خراب بودن دندان‌های برخی از فوتبالیست‌ها به حدی است که در کارآیی آنها در زمین بازی تاثیر منفی می‌گذارد.

به گزارش دويچه وله،بر اساس اين پژوهش كه با ارزيابي بازيكنان حرفه‌اي در ليگ‌هاي لیگ‌های دسته اول، دوم و سوم انگليس صورت گرفته رابطه دندان‌هاي خراب و كارآيي بازيكنان در زمين فوتبال مشخص شده است.

در نتايج اين تحقيق كه نشريه British Journal of Sports Medicine آن را منتشر كرده آمده است كه دندان‌های بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای فوتبال در  انگليس به اندازه‌ای خراب است که این مسئله بر عملکرد و کارایی آنها در زمین بازی تأثیر منفی می‌گذارد.

بر اساس ارزيابي 187 بازيكن حرفه‌اي،حدود ۸۰ درصد از بازیکنان به کرم‌خوردگی دندان دچار بوده‌‌اند. هفت درصد از آنان هم چنان از دندان‌درد رنج می‌برند که نمی‌توانستند توانایی و قابلیت‌های خود را آن‌طور که باید و شاید در زمین نشان دهند.

پژوهشگران که بررسی‌های خود را با همراهی ۶ دندان‌پزشک انجام داده‌اند حتی در مواردی تشخیص داده‌اند که دندان‌های عقل بازیکنان عفونت کرده است.

5454

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه