فروش سیگار بدون تصاویر هشدار دهنده از اول تیر ممنوع است

فروش سیگار بدون تصاویر هشدار دهنده از اول تیر ممنوع است

سیگار و سرطان ریه

عرضه هر گونه مواد دخانی فاقد هشدارهای مصور از اول تیر امسال ممنوع است و وزارت صنایع مسئول جلوگیری از عرضه این مواد در سراسر کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چهارمین جلسه ستاد کشوری کنترل دخانیات در راستای اجرای ماده 12 دستورالعمل اجرایی الصاق هشدارها و تصاویر بهداشتی بر روی بسته‌های سیگار و سایر مواد دخانی، مقرر شد وزارت صنایع و معادن (شرکت دخانیات ایران) نسبت به جلوگیری از عرضه محصولات دخانی فاقد هشدارهای مصور و الصاق بیش از یک تصویر بر روی بسته‌های مواد دخانی از تاریخ اول تیر امسال اقدام مقتضی را معمول داشته و نتیجه اقدامات را به دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات، گزارش کند.

همچنین در این جلسه مقرر شد، وزارت بازرگانی گزارش جامعی از نتایج اقدامات انجام شده در دستورالعمل تعیین عاملان مجاز توزیع و فروش فرآورده‌های دخانی به عنوان یکی از راهکارهای موثر در پیشگیری و کاهش قاچاق محصولات دخانی را در جلسه آتی ستاد کشوری کنترل دخانیات ارائه کند.

بر اساس مصوبه دیگری از این جلسه، مقرر شد نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ظرفیت‌ها و چالش‌های موجود در برنامه کنترل قاچاق محصولات دخانی را در جلسه آتی ارائه دهند.

در این جلسه همچنین مقرر شد، گمرک جمهوری اسلامی ایران و شرکت دخانیات ایران، تکنولوژی‌های موثر و قابل استفاده در فرآیند شناسایی، ردیابی و برخورد با تجارت غیرقانونی محصولات دخانی را در جلسه آتی این ستاد ارائه کنند.

بر اساس مصوبه دیگر چهارمین جلسه ستاد کشوری کنترل دخانیات مقرر شد، اعضای ستاد، همکاری لازم را با دبیرخانه ستاد برای تدوین پیشنهادات ملی در خصوص پروتکل تجارت غیرقانونی و ارائه آن در سومین جلسه مذاکراتی پروتکل مذکور (INB3) انجام دهند.

بنابراین گزارش، در ادامه این جلسه پیشنهاد عضویت وزیر دادگستری یا معرفی نماینده قوه قضاییه از طریق ریاست جمهوری به عنوان عضو ستاد کشوری کنترل دخانیات مطرح شد.

 

*مطالب مرتبط:

پیام مشمئزکننده برای سیگاری ها

رانندگان سیگاری جریمه می‌شوند

دنیای شیرین بعد از ترک سیگار

زندگی بدون سیگار

طعم‌ غذا در ترک سیگار موثر است

مواد غذایی مفید برای ترک سیگار 

تغذیه در افراد سیگاری، چگونه باید باشد؟ 

ترک سیگار، یک موضوع همیشه مهم 

شما را به جان مادرتان، به این 22 دلیل سیگار نکشید!

سیگار کشیدن را ترک کنید

لذات ترک سیگار (قسمت اول) و (قسمت دوم)

سیگار با قلبتان نمی سازد

سیگار باعث نازایی زن می‌شود

تاثیر سیگار بر ریه ها و سایر اندام های بدن

تاثیر سیگار بر دستگاه قلب و عروق

سیگار قند خون را افزایش می دهد

افزایش خطر نابینایی با سیگار

سیگار کشیدن اجباری

هدیه سیگار به سیگاریها !

بخش تغذیه و سلامت تبیان

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه