دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: پارک گئون هی رئیس جمهوری کره جنوب�� از پارلمان این کشور خواسته است تا لایحه طرحی را که به واسطه آن پزشکان می‌توانند از طریق اینترنت با بیماران خود در ارتباط باشند، به تصویب برساند.

طرح رئیس جمهوری کره جنوبی برای پزشک اینترنتی/مزیت بزرگ برای مناطق دور‌افتاده - تصویر 1

طرح رئیس جمهوری کره جنوبی برای پزشک اینترنتی/مزیت بزرگ برای مناطق دور‌افتاده

دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: پارک گئون هی رئیس جمهوری کره جنوبی از پارلمان این کشور خواسته است تا لایحه طرحی را که به واسطه آن پزشکان می‌توانند از طریق اینترنت با بیماران خود در ارتباط باشند، به تصویب برساند.

این طرح که نقش رابط مستقیم میان بیمار و پزشک را ایفا خواهد کرد، برای افراد سالمند و ساکن مناطق دوردست در نظر گرفته شده است.
رئيس جمهوري كره جنوبي در نشستی با مقام‌هاي اين كشور گفت: این طرح قرار است تکمیل کننده مراقبت های پزشکی برای افراد سالخورده و معلول و نیز افرادی باشد که در جزیره های دوردست زندگی می کنند و به امکانات پزشکی دسترسی ندارند.
وزارت بهداشت ورفاه کره جنوبی سال گذشته میلادی این طرح را به صورت آزمایشی برای دریانوردان، ساکنان برخی جزایر، زندانیان و همچنین سربازان مناطق مرزی به مرحله اجرا در آورده بود.

طرح رئیس جمهوری کره جنوبی برای پزشک اینترنتی/مزیت بزرگ برای مناطق دور‌افتاده - تصویر 2
گفته می شود با اجرایی شدن این طرح در مقیاس کلان، تعداد افرادی که از راه دور تحت معاینه پزشکی قرار می گیرند به یک میلیون و 80 هزار نفر در این کشور خواهد رسید.
کره جنوبی بیش از 470جزیره مسکونی دارد و بر اساس آمار منتشره در سال 2013 میلادی تنها 2.2 پزشک به ازای هر هزار نفر در این کشور وجود دارد.
کره جنوبی به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا، یکی از پیشتازان عرصه فناوری های نوین در جهان است.

5454

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه