کم خوردن گوشت قرمز به حفظ سلامتی بدن شما هم کمک مي‌کند. بر اساس يافته‌هاي تحقیقات دکتر استیون ماسلی، متخصص تغذیه و نویسنده، افرادی که در آمریکا رژیم غذایی سالم‌تری داشته و مخصوصا گوشت قرمز کمتر مصرف مي‌کنند، کمتر در معرض خطر بیماری‌ قرار دارند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: کم خوردن گوشت قرمز نه تنها به حفظ محیط زیست بلکه به حفظ سلامتی بدن شما هم کمک مي‌کند. بر اساس يافته‌هاي تحقیقات دکتر استیون ماسلی، متخصص تغذیه و نویسنده کتاب «قلب سالم در 30 روز:جدیدترین برنامه پزشکی برای تغییر و جلوگیری از بیماری‌های قلبی» افرادی که در آمریکا رژیم غذایی سالم‌تری داشته و مخصوصا گوشت قرمز کمتر مصرف مي‌کنند یا كلا گیاهخوار هستند به‌طور متوسط دارای ميزان کلسترول و قند خون پایین‌تری نسبت به بقيه افراد بوده و سالم‌ترند و کمتر در معرض خطر بیماری‌های قلبی- عروقی قرار دارند.داشتن یک برنامه غذایی بدون گوشت قرمز یا شبیه به رژیم گیاهخواری دارای فواید بسیار زیادی برای سلامت است که در ادامه این مطلب مي‌توانید با 10 مورد از مهم‌ترین آنها آشنا شوید.

 وزن شما کم خواهد شد

تحقیقات گسترده‌ای که دركانادا در سال 2013 انجام شده نشان داده است كه بدن افرادی که گوشت قرمز مصرف نمي‌کنند نسبت به افرادی که زیاد گوشت قرمز مي‌خورند دارای توده چربی کمتری بوده و احتمال چاقی در این افراد به میزان قابل توجهی کمتر است ( 4/9 درصد در مقابل 3/33 درصد ). علاوه بر این، يافته‌هاي جدیدترین تحقیقی که توسط انجمن چاقی آمریکا در سال 2013 انجام شده است نشانگر اين است كه افراد چاقی که به رژیم‌های گیاهخواری رو مي‌آورند بیش از افراد چاق دیگر که رژیم‌های معمولی مي‌گیرند وزن کم مي‌کنند حتی اگر هر دو گروه مقدار کالری مساوی‌اي مصرف کنند. مصرف چربی‌های اشباع که در گوشت قرمز و لبنیات وجود دارد باعث افزایش کلسترول خون و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مي‌شود، پس با حذف گوشت قرمز به‌طور اتوماتیک میزان مصرف چربی‌های اشباع نیز کمتر شده و به گفته پزشکان خطر بیماری‌های قلبی کمتر مي‌شود.

ساده‌ترين راه براي فرار از سرطان و سكته - تصویر 2

 خوشبوتر مي‌شوید

جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات گیاهخواری باعث مي‌شود بوی شما برای جنس مخالف‌تان بهتر و جذاب‌تر باشد. در تحقیقی که در این زمینه انجام شده است از گروهی از مردان گوشتخوار و افرادي كه كم گوشت قرمز مي‌خوردند خواسته شد تا به مدت 2 هفته هر روز زیر بغل خود پدی قرار دهند تا بوی بدن‌شان را به خود جذب کند. در ادامه از یک گروه خانم خواستند تا بوها را بر اساس خوشایند بودن، جذابیت، مردانه بودن و شدت جدا کنند. در مرحله بعد هر گروه از مردان رژیم خود را عوض کردند و دوباره بوی بدن آنها ارزیابی شد. به نظر خانم‌ها بوی بدن مردانی که رژیم گیاهخواری داشتند به میزان قابل توجهی جذاب‌تر، خوشایندتر و ملایم‌تر بوده است.

 فشار خون‌تان پایین مي‌آید

براساس تحقیقی که نتایج آن در مجله تغذیه و سلامت عمومي‌ به چاپ رسیده است فشار خون افراد گیاهخوار به‌طور متوسط نسبت به افراد گوشتخوار پایین‌تر است. محققان مي‌گویند دلیل این مسئله پایین‌تر بودن متوسط وزن این افراد و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات است، حتي افرادي كه گياهخوار نيستند و گوشت قرمز كمتري مي‌خورند فشارخون پايين‌تري نسبت به آنهايي كه بيشتر گوشت قرمز مي‌خورند دارند.

 خطر ابتلا به سرطان  کمتر مي‌شود

در سال 2002 محققان آمریکایی تحقیقی 10 ساله را روی 70هزار نفر شروع کردند که این افراد به دلیل آموزه‌های مذهبی و اعتقادات و باورهاي خود گوشت قرمز کمتري نسبت به مردم عادي جامعه مصرف مي‌کردند. نتایج این تحقیق نشان مي‌دهد که ارتباط مستقیمي ‌بین رژیم گیاهخواری و کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های مختلف وجود دارد. بايد اين نكته را بدانيد كه میزان ابتلا به سرطان معده در كل افراد گیاهخوار و خطر سرطان‌هایی مثل سرطان سینه در خانم‌هایی که رژیم گیاهخواری دارند بسیار کمتر از ديگران است.

 کمتر به دیابت مبتلا مي‌شوید

تحقیقات انجمن دیابت آمریکا نشان مي‌دهد که خطر ابتلا به مشكل عمده سلامتي يعني سندرم متابولیک و نيز بيماري‌هاي دیابت تیپ 2، سکته و بیماری‌های قلبی در افراد گیاهخوار بسیار کمتر است. با حذف یا کم خوردن گوشت قرمز  فشارخون، قند خون و تری‌گلیسرید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا مي‌کند و افراد کمتر دچار چاقی در ناحیه شکم مي‌شوند.

یبوست نمي‌گیرید

تحقیقات انجمن دیابت آمریکا نشان مي‌دهد که خطر ابتلا به مشكل عمده سلامتي يعني سندرم متابولیک و نيز بيماري‌هاي دیابت تیپ 2، سکته و بیماری‌های قلبی در افراد گیاهخوار بسیار کمتر است. با حذف یا کم خوردن گوشت قرمز  فشارخون، قند خون و تری‌گلیسرید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا مي‌کند و افراد کمتر دچار چاقی در ناحیه شکم مي‌شوند.

پوست‌تان شفاف‌تر خواهد بود

استفاده كمتر از گوشت قرمز و گیاهخواری بهترین رژیم غذایی برای سلامت پوست شماست. با مصرف زیاد میوه، سبزیجات و غذاهایی که از آرد کامل غلات درست شده‌اند بدن شما به میزان زیادی آنتی‌اکسیدان دریافت مي‌کند که مي‌تواند تاثیر رادیکال‌های آزاد را خنثی کند. رادیکال‌های آزاد دشمن پوست بوده و باعث چین و چروک، لکه‌های قهوه‌ای و دیگر علائم پیری مي‌شوند.

شادترخواهید بود

افزودن میوه و سبزیجات به رژیم غذایی باعث بهبود خلق شما مي‌شود. گروهی از محققان عادت‌های غذایی 80هزار نفر در انگلستان را مورد مطالعه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که با مصرف بیشتر میوه و سبزیجات افراد از نظر روحی سالم‌تر و شادتر هستند. مصرف 5 وعده میوه و سبزیجات در روز برای شادی و سلامت لازم است.

سطح انرژی‌تان بالا مي‌رود

مصرف اسفناج، کلم پیچ و جوانه ماش و گندم و مواد غذایی دیگری که سرشار از نیترات هستند به مرور زمان باعث افزایش سطح انرژی شما مي‌شود. محققان مي‌گویند مصرف نیترات‌های غذایی برای سلامت عروق مفید بوده و فشار خون را پایین مي‌آورد، همچنین مي‌تواند قدرت بدنی و ورزشی شما را افزایش دهد چرا که این میوه‌ها و مواد غذایی عروق را باز کرده و اکسیژن‌رسانی را تسهیل مي‌کنند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه