داروی آرتروز، اگزما را هم درمان می کند

داروی آرتروز، اگزما را هم درمان می کند

نتایج پژوهشی که در مجله پزشکی Journal of the American Academy of Dermatology به چاپ رسیده است نشان می دهد دارویی که برای درمان آرتریت به کار می رود، در درمان اگزما نیز موثر است.

فاطمه مهدی پور - بخش سلامت تبیان
داروی آرتروز

محققان دانشگاه یل آمریکا به این نتیجه رسیدند که استفاده از داروی توفاسیتینیب سیترات (tofacitinib citrate) یا همان «زلجانز»(Xeljanz) که در آمریکا برای درمان آرتریت روماتوئید به کار می رود، می تواند باعث مهار بیماری اگزما شود.

محققان این دارو را روی شش بیمار که از درمان های رایج اگزما نتیجه ای نگرفته بودند، امتحان کردند.

نتایج بررسی ها نشان داد که با مصرف این دارو، وسعت بخش هایی از بدن که دچار این بیماری پوستی بودند و همچنین ورم ها کاهش پیدا کردند و علاوه بر این بهبودی در کیفیت خواب این افراد نیز مشاهده شده است.

پمادهای کورتونی که برای درمان اگزما استفاده می شوند، باعث تسکین حملات شدید بیماری می شود، ولی به طور کامل آن را از بین نمی برند 

در طی این بررسی ها، عوارض جانبی خاصی از مصرف این دارو روی افراد گزارش نشده است.

به گفته ی محققان بیمارانی که با این دارو تحت درمان قرار می گیرند، از نتیجه ی کار راضی هستند.

اگزما یک بیماری پوستی شایع است که متاسفانه تعداد مبتلایان به آن رو به افزایش است و به دو نوع تقسیم می شود: اگزمای اتوپیک و اگزمای تماسی.

اگرچه اگزما یک بیماری پوستی است، اما با این حال اثرات زیادی روی سلامت روحی روانی بیماری دارد و خطر افتادن در دام دخانیات، مصرف الکل، خانه نش��نی و اختلالات خواب را بالا می برد.

به عقیده ی محققان داروهایی که همیشه برای درمان این بیماری پوستی استفاده می شده اند، کارایی لازم را ندارند و به طور کامل بیماری را از بین نمی برند.

پمادهای کورتونی که برای درمان اگزما استفاده می شوند، باعث تسکین حملات شدید بیماری می شود.

آنتی هیستامین ها نیز برای تسکین علائمی اگزمای تماسی مورد استفاده قرار می گیرند. اما به طور کامل بیماری را مهار نمی کنند.

به عقیده ی محققان استفاده از داروی ضدآرتروز جدید می تواند راه حل مناسبی برای مقابله با این بیماری باشد.


 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه