این مادر بزرگ ۱۱۵ ساله به علت سقوط، دچار شکستگی استخوان لگن شده بود که با عمل جراحی شگفت انگیزی پیچ اصلی به راحتی در استخوان وی محکم شد.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایرنا، پزشک معالج ˈگلنسا پاکدلˈ گفت: این مادر بزرگ ۱۱۵ ساله به علت سقوط، دچار شکستگی استخوان لگن شده بود که با عمل جراحی شگفت انگیزی پیچ اصلی به راحتی در استخوان وی محکم شد.

 

دکتر ˈرضا شیروانی بختیاریˈ اظهار کرد: بیماری آرتروز به طور معمول در سنین بالا تشدید شده و با ایجاد و تغییر شکل در مفاصل، عمل جراحی بر روی استخوان ها را دچار مشکل می کند.

 

وی اضافه کرد: موفقیت آمیز بودن جراحی استخوان لگن این زن ۱۱۵ ساله، تغذیه سالم و طبیعی وی و تاثیر آن بر است��کام وضعیت استخوانی این مادربزرگ را آشکار کرد.

 

رییس بیمارستان امام علی (ع) بجنورد نیز در این خصوص گفت: پس از ۵۰ سالگی و با گذشت هر دهه از سن افراد، ظرفیت ریوی، قلبی و عروقی کاهش یافته و خطر استفاده از داروهای بیهوشی در این سنین افزایش می یابد.

 

دکتر ˈمحسن آبادˈ افزود: با وجود بالا بودن خطرات بیهوشی و جراحی برای این سنین، از این مادربزرگ به دلیل برون ده قلبی بالای ۵۰ درصد و ظرفیت ریوی مناسب، برای این عمل پاسخ مناسبی دریافت شد و این نشان از برخورداری وی از زندگی و تغذیه سالم است.

 

2014

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه