دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: مطالعات جدید نشان می دهد درمان به موقع و سریع HIV با داروهای ضد ویروسی، احتمال انتقال آن به دیگران را تا 93 درصد کاهش می دهد.

تشخیص سریع؛کلید اصلی برای کنترل HIV/ از آزمایش دادن نترسید! - تصویر 1

تشخیص سریع؛کلید اصلی برای کنترل HIV/ از آزمایش دادن نترسید!

دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: مطالعات جدید نشان می دهد درمان به موقع و سریع HIV با داروهای ضد ویروسی، احتمال انتقال آن به دیگران را تا 93 درصد کاهش می دهد.

تحقیقات ارایه شده در کنفرانس بین المللی ایدز در دوربان، آفریقای جنوبی، نشان می دهد درمان سریع ویروس HIV احتمال انتقال آن به افراد دیگر را به شدت کاهش می دهد و این اثر محافظتی برای مدت زمان طولانی ماندگار است. این مطالعه نشان می دهد اگر ویروس HIV قبل از تبدیل شدن به AIDS با داروهای ضد ویروسی درمان و کنترل شود، احتمال سرایت آن به دیگران 93 درصد کاهش می یابد.
HIV نوعی ویروس نقص ایمنی است که سبب عفونت سلول های سیستم ایمنی و اختلال در عملکرد آنان می شود. با پیشرفت عفونت، سیستم ایمنی ضعیف تر می شود و در نهایت به سندرم نقص ایمنی پیشرفته (AIDS) منجر می شود. 10 تا 15 سال طول می کشد تا فرد آلوده به ویروس HIV به ایدز مبتلا شود. هیچ درمانی برای این بیماری کشنده وجود ندارد و داروهای ضد ویروسی فقط قادرند که روند سرعت بیماری را کند کنند.

سازمان جهانی بهداشت در سال 2015 میلادی بر ضرورت درمان سریع HIV با داروهای ضد ویروسی تاکید کرد. بر اساس این گزارش سالانه حدود دو میلیون مورد جدید به آمار مبتلایان به ایدز اضافه می شود.نتایج این تحقیقات در نشریه آنلاین New England Journal of Medicine منتشر شده است.

۵۴۵۴

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه