ترک عادت واقعا موجب مرض است؟/نتایج تحقیقات جدید. دانش > پزشکی - از قدیم این ضرب المثل را شنیده‌اید که ترک عادت موجب مرض است. حالا به گزارش ایسنا،دانشمندان در تحقیقی به این مسئله و چرایی آن پرداخته‌اند تا راهی برای ترک راحت‌تر عادت‌های بد پیدا کنند. بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه دوک محققان شواهدی یافته‌اند مبنی بر اینکه عادت موجب علامتی در مدارهای مغزی می‌شود و تغییر در آن به معنای زنگ خطر برای تغییرات در این مدارها برای مغز محسوب می‌شود. محققان در آزمایشگاه این موضوع را با عادت دادن موش‌ ...

ترک عادت واقعا موجب مرض است؟/نتایج تحقیقات جدید

دانش > پزشکی - از قدیم این ضرب المثل را شنیده��اید که ترک عادت موجب مرض است. حالا به گزارش ایسنا،دانشمندان در تحقیقی به این مسئله و چرایی آن پرداخته‌اند تا راهی برای ترک راحت‌تر عادت‌های بد پیدا کنند.

بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه دوک محققان شواهدی یافته‌اند مبنی بر اینکه عادت موجب علامتی در مدارهای مغزی می‌شود و تغییر در آن به معنای زنگ خطر برای تغییرات در این مدارها برای مغز محسوب می‌شود.

محققان در آزمایشگاه این موضوع را با عادت دادن موش‌ها به شیرینی آزمایش کردند و مسیر توقف را پیش از رفتن در مغز موش‌ها تغییر دادند و سپس به این طریق تاثیر عادت را بر مغز شناسایی کردند.

تغییرات در این مسیرها تا مدتی طولانی در مغز باقی می‌ماند. زمانی که برای تغییر عادت تلاش می‌کنیم قرار دادن پاداش برای ترک عادت بسیار موثر است، اما تغییر عادت به مدت زمانی طولانی نیاز دارد.

البته محققان این تغییرات را شناسایی کرده و امیدوارند با این روش درمان‌های موثری برای از بین بردن عادات نادرست همچون اعتیاد ارائه شود.

نتایج این تحقیق در نشریه Neuron منتشر شده است.

۵۴۵۴

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه