دانش > پزشکی - یک شرکت تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی برچسبی را تولید کرده که با چسبیده شدن روی پوست می‌تواند میزان قرارگیری فرد در معرض اشعه‌های مضر خورشید را اندازه‌گیری کند.

اولین برچسب برای تشخیص اشعه‌های مضر خورشید برای پوست/جلوگیری از ابتلا به سرطان - تصویر 1

اولین برچسب برای تشخیص اشعه‌های مضر خورشید برای پوست/جلوگیری از ابتلا به سرطان

دانش > پزشکی - یک شرکت تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی برچسبی را تولید کرده که با چسبیده شدن روی پوست می‌تواند میزان قرارگیری فرد در معرض اشعه‌های مضر خورشید را اندازه‌گیری کند.

این شرکت فرانسوی این محصول را در جریان نمایشگاه CES لاس وگاس رونمایی کرده است. این برچسب به نام My UV Patch که روی نقطه دلخواه پوست نصب می‌شود اشعه ماورا بنفشی که به پوست شما در طول روز می‌رسد را ارزیابی می‌کند. میزان اشعه ماورا بنفش با عکسبرداری از این برچسب با اپلیکیشن مخصوص تلفن همراهش صورت می‌گیرد. این برچسب دارای شناساگرهای رنگی است که توسط نرم‌افزار این شرکت قابل تشخیص هستند. 

اولین برچسب برای تشخیص اشعه‌های مضر خورشید برای پوست/جلوگیری از ابتلا به سرطان - تصویر 2

اشعه فرابنفش انرژی الکترومغناطیسی است که طول موج کوتاه و انرژی زیادی دارد و برای چشم انسان نامرئی است و در طیف الکترومغناطیسی، بین اشعه ایکس و نور مرئی قرار دارد. وجود این اشعه در نور خورشید باعث آفتاب سوختگی پوست بدن می‌شود.

 اشعه ماورای بنفش به سادگی می‌تواند به پوست صدمه بزند و این صدمه می‌تواند موجب سرطان پوست شود.
میزان کل تشعشع خورشید طی سال‌ها و در معرض نور خورشید قرار گرفتن به میزان زیاد که موجب آفتاب سوختگی می‌شود، می‌تواند باعث سرطان شود. با افزایش قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش میزان سرطان پوست افزایش می‌یابد.

اشعه ماورای بنفش نور خورشید به سه دسته UVB ، UVA و UVC با طول موج‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شود. حدود 95 درصد اشعه ماورای بنفش خورشید که به سطح زمین می‌رسد، از نوع UVA است.

افرادی که در معرض اشعه ماورا بنفش بیشتر از حد متعارف قرار می‌گیرند باید از کرم‌های ضد آفتاب مناسب استفاده کنند. در واقع استفاده از این برچسب باعث می‌شود هر کسی بر اساس مکان زندگی خود متوجه شود نیاز به استفاده چه نوع کرم ضدآفتابی در طول روز دارد. 

۵۴۵۴

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه