افزایش تولد نوزادان با آسیب مغزی به خاطر تغییرات آب و هوایی. دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: افزایش قابل توجه تولد نوزادان با سرهای کوچک در برزیل نگرانی مقامات بهداشتی این کشور را موجب شده است. دانشمندان این وضعیت را بی ارتباط با تاثیرات تغییر وضعیت آب و هوایی نمی دانند. امسال دو هزار و 400 نوزاد برزیلی در 20 استان این کشور با یک اختلال رشد عصبی موسوم به میکروسفالی که آسیب شدید مغزی ایجاد می کند، متولد شدند. تاکنون مرگ 29 نوزاد با احتمال ارتباط با این بیماری گزارش شده است. این در حالی است که ش ...

افزایش تولد نوزادان با آسیب مغزی به خاطر تغییرا�� آب و هوایی

دانش > پزشکی - ایرنا نوشت: افزایش قابل توجه تولد نوزادان با سرهای کوچک در برزیل نگرانی مقامات بهداشتی این کشور را موجب شده است. دانشمندان این وضعیت را بی ارتباط با تاثیرات تغییر وضعیت آب و هوایی نمی دانند.

امسال دو هزار و 400 نوزاد برزیلی در 20 استان این کشور با یک اختلال رشد عصبی موسوم به میکروسفالی که آسیب شدید مغزی ایجاد می کند، متولد شدند. تاکنون مرگ 29 نوزاد با احتمال ارتباط با این بیماری گزارش شده است. این در حالی است که شمار نوزادان مبتلا به این عارضه در سال گذشته 147 مورد بود.
این وضعیت موجب نگرانی مقامات برزیلی شده است، به طوری که شرایط فوق العاده اعلام کردند و زنان را از باردار شدن در وضعیت کنونی برحذر داشتند.
علت بیماری که اولین بار 70 سال قبل در آفریقا در میمون ها تشخیص داده شد، ویروسی است که ناقل آن پشه ها هستند.
دانشمندان تاثیرات تغییرات آب و هوایی را در گسترش این بیماری به سمت منطقه اقیانوس آرام دخیل می دانند.
گرچه این بیماری در بزرگسالان باعث بروز علائم خفیف می شود، اما می تواند سبب آسیب عصبی شدید در نوزادان شود.
سازمان جهانی بهداشت از نزدیک وضعیت را رصد می کند.

۵۴۵۴

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه